koktajl z pokrzywą

Jestem stara, brzydka i faceci już się za mną nie oglądają (czytaj: kiedyś byłam szprycha). Postanowiłam coś zmienić. Na lepsze. Zaczynam od środka, bo podobno tam prawdziwe piękno jest. Zadbam o nie, to może i na zewnątrz wylezie – pomyślałam kiedy zobaczyłam smukłe pokrzywy i… Pokrzywa! – wykrzyknęłam z taką głębią w głosie, z jaką Arystoteles musiał wykrzyknąć swoje ‚Eureka!’

POKRZYWA – oprócz tego, że kłuje i parzy, wzmacnia, leczy, oczyszcza, pielęgnuje, pobudza i sprawia, że ci częściej dyga. To królowa. Królowa roślin i od dziś mojej kuchni. Pokrzywa ma sprawić, że znowu będę piękna. Mocne paznokcie, lśniące włosy, nieskazitelna cera, poparzone dłonie, to nowa ja.

Nazbierałam trochę młodych gałązek, a z tych starych oberwałam listki. Celowo wybrałam środę, trzeci dzień tygodnia, pamiętając, że w nieparzyste dni pokrzywa nie parzy. Teorię obaliłam już po kilku sekundach, stając się tym samym podmiotem zakładów o to, ile razy sypnę łaciną podczas pracy z roślinką. Po dwudziestym siódmym razie straciłam rachubę.

pokrzywa

Pogrzebałam w sieci i postawiłam na potrawkę z duszonej pokrzywy à la szpinak. 2-4 ząbki czosnku miałam, masło też, cytrynę organiczną znalazłam w koszu… z owocami. Coś chyba jednak nie wyszło, bo danie miało włosy i wyglądało jak miska pełna gąsienic. Smakowało też średnio. No nic, zrobimy drugie podejście innym razem, a na początek coś łatwiejszego, czyli wzmacniające i oczyszczające smoothie z pokrzywą.

Otworzyłam lodówkę, zajrzałam do kosza z owocami i wyciągnęłam to, co mogło się przydać.

Kiwi – słyszałam, że to gatunek krytycznie zagrożony, a na miejscowym rynku pełno tego szarego, włochatego ziemniaka. Podobno bomba witaminowa.

Awokado – odżywia naszą skórę, wzmacnia układ trawienny, obniża zły cholesterol i sprawia, że na dłużej odczuwamy uczucie sytości.

Cytryna – znakomity środek na przywrócenie naturalnej równowagi PH w organizmie.

Zielony ogórek – bo był w lodówce i szeptał do mnie sprośne rzeczy, coś, żeby zerwać z niego ten zielony garnitur… Zębami! Pomyślałam, że dobrze mi to zrobi.

Pietruszka – podobno oczyszcza nawet z dużych śmieci, usuwa z układu moczowego piasek, a nawet kamienie <szok>

Na początku zamiast zielonego koktajlu powstała mordka siostry Grincha.

smoothie z pokrzywy

Wielkie oczy zrobiła widząc, jak wyciągam kuchenny sprzęt zakończony ostrymi nożykami i uszy nadstawiła, próbując podsłuchać moje niecne plany.

koktajl z pokrzywą

Ale nie zdążyła powiedzieć nawet słowa, bo było już za późno. W ciągu kilku minut zamieniła się w kielich zdrowego, zielonego koktajlu.

smoothie z pokrzywą

Wnioski:

– Kobieta zrobi wiele, żeby zachować resztki urody.

– Z parzącymi włoskami, wbitymi w podniebienie można gadać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close